Kam na Slovensku

Turisticky zajímavá místa, města, lokality

Pokud jste milovníky zimních sportů, vysokohorské turistiky nebo jen obdivujete krásu přírody, pak určitě i pro vás mohou být lákavou nabídkou Vysoké Tatry. Jedná se o poslední dobou čím dál více navštěvované oblasti. Lidé stále častěji vyhledávají horská střediska, aby si odpočinuli a nadýchali se čerstvého vzduchu.

Stejně tak si můžete vybrat některé ze středisek v Nízkých Tatrách nebo Malé Fatře a užívat si aktivního odpočinku při zdolávání některých vrcholů nebo sjíždění zimních sjezdovek. Stačí vybrat si podle chuti vhodné roční období, zjistit si předpověď počasí a zamluvit si termín na dovolenou.

Pokud si ale chcete odpočinout pasivně a zároveň tím prospět svému zdraví, můžete využít různá lázeňská centra, nouzí o termální prameny Slovensko rozhodně netrpí, a tak není divu, že na území Slovenska se nachází přibližně 40 lázeňských středisek a koupališť. Například Velký Meder, Dudince nebo Horné Saliby jsou perfektními místy pro rodinnou dovolenou s léčebným charakterem, takže prospějete jak svému fyzickému zdraví tak i svojí psychice, protože si nádherně odpočinete. Na termálních lázních je nejlepší, že je můžete navštěvovat za jakéhokoliv počasí. Voda je příjemně teplá a celkově vás zahřeje. Vaše klouby vám budou určitě děkovat.

Jste-li nadšenci do historie, určitě můžete zavítat na některý ze slovenských hradů. Návštěvou Bratislavského hradu postaveného již v 10. století můžete začít den plný prozkoumávání bratislavských památek. Hrad byl několikrát přestavěn v různých slozích, až konečně skončil ve slohu barokním, ve kterém je i nadále udržován. Jedná se o národní kulturní památku Slovenska.

Bratislavský hrad ale není jedinou památkou v této metropoli, naopak. Můžete navštívit hrad Děvín, Michalskou bránu, katedrálu sv. Martina nebo arcibiskupský palác.

Počasí aktuálně | Počasí v Bulharsku | Počasí v Chorvatsku | Počasí ve Španělsku | Počasí v Itálii | Počasí v Řecku
© 2008 Počasí na Slovensku, počasí Slovensko. | Aktuální předpověď pro města Bratislava, Košice, Trnava. Nitra, Prešov, Banská Bystrica.
Created by: MFÁčko | Mapa stránek | Zásady ochrany osobních údajů