Slovenské koupání

Pláže, koupaliště a jezera

Slovenská republika je státem vnitrozemským což znamená, že zde nenajdeme žádné moře ani přímořské pláže. To ale nevadí, Slováci si tohle vynahradili jezery, umělými nádržemi a plážemi uměle vytvořenými.

Přímo v hlavním městě Slovenska – v Bratislavě – se nachází jezero nazývané Zlaté piesky. Jezero je v průměru asi 400 metrů dlouhé a uprostřed něj se jako záchytný bod tyčí ostůvek pokrytý zelení. V jezeře byste se mohli ponořit až do hloubky 30 metrů. Jezero Zlaté piesky je využíváno jako přírodní koupaliště, v jehož okolí je i možnost sportovních aktivit.

Největší vodní nádrží na Slovensku je Liptovská Mara. Jedná se o místo mezi Liptovským Mikulášem a Liptovskou Teplou. Hráz této přehrady je vysoká přes padesát metrů a nejhlubší místo přehrady klesá až do hloubky 45 metrů. Liptovská Mara je navštěvovanou a vyhledávanou rekreační oblastí.

Další navštěvovanou rekreační oblastí je takzvaná Zemplínská šírava. Tato přehrada je druhou největší vodní plochou ve Slovenské republice. Průměrná hloubka této přehrady je asi deset metrů, nejhloubější místo je čtrnáct metrů. Šírava je stejně jako Liptovská Mara velmi oblíbeným a vyhledávaným střediskem.

Mezi oblíbená turisty vyhledávaná místa patří taky přehrada Orava. Návštěvníci mohou nejen odpočinout u vody, ale je tu i možnost sportovního vyžití. Můžete si zapůjčit šlapadla nebo loďku a pokud toužíte po adrenalinu, máte možnost zkusit si například surfing nebo jachting.

Pokud rádi rybaříte, pak vám přehrada nabízí rybičky k lovení. Je tu hojný výskyt kaprů, štik a candátů.

Umělými nádržemi a přírodními koupališti Slováci získávají čím dál více turistů. Určitě mají co nabídnout, takže pokud netoužíte vyloženě po moři, zkuste si vybrat z jejich pestrých nabídek. Stačí pěkné počasí a správná společnost a o dovolenou máte postaráno.

Počasí aktuálně | Počasí v Bulharsku | Počasí v Chorvatsku | Počasí ve Španělsku | Počasí v Itálii | Počasí v Řecku
© 2008 Počasí na Slovensku, počasí Slovensko. | Aktuální předpověď pro města Bratislava, Košice, Trnava. Nitra, Prešov, Banská Bystrica.
Created by: MFÁčko | Mapa stránek | Zásady ochrany osobních údajů